مرکز خدمات جامع نامی سنتر

نامی سنتر

خانه مشاوره فردی

مشاوره فردی

ماهیت اصلی یک انسان نه جسم، بلکه ذهن و روان اوست. بگذریم از اینکه بسیاری از بیماری‌های جسمانی افراد ریشه در ناراحتی‌های ذهنی و روانی دارد، چه بسا تمامی ناراحتی‌ها و نابسامانی‌ها از یک آسیب روانی نشات گرفته باشد. اگر شما جزو آن دسته از انسان‌هایی هستی که در بعضی‌ از روزها خوشحال و در روز دیگر ناراحت هستی، در بسیاری از اوقات زندگی به مذاقت خوش نمی‌آید و یا در ترس و واهمه از انجام برخی از وظایف روزمره‌ای حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باش.

 

اهمیت مشاوره فردی

اگر حیطه‌هایی که معمولا مردم به روان‌شناس مراجعه می‌کنند را به روان‌شناسی کودک و نوجوان، مشاوره پیش از ازدواج و اختلافات خانوادگی و مشاوره مربوط به مشکلات فردی تقسیم کنیم، خیلی زود و با چند جلسه مشاوره متوجه می‌شویم که بیش از 90 درصد آسیب‌های سایر حوزه‌ها نیز به مشکلات فردی افراد باز‌می‌گردد. مثلا اگر مشکلی در یک خانواده بروز کرده‌ است در بسیاری از موارد ریشه‌اش مشکل فردی یکی از اعضای خانواده است و یا اگر کودکی دچار اضطراب و دلهره است به خاطر رویکرد مشکل‌آفرینی است که از ناحیه والدین نیازمند به مشاوره به او تحمیل شده است. در اینجاست که متوجه می‌شویم بررسی مشکلات فردی افراد چقد مهم و رسیدگی سریع به آن و دریافت مشاوره فردی تا چه حد حائز اهمیت است.

 

چرایی مشاوره فردی

وقتی یک حادثه‌ای اتفاق می‌افتد انسان‌های مختلف در برخورد با آن رویداد، عکس‌العمل‌های متفاوتی خواهند داشت. برخی تسلیم آن می‌شوند و خود را یک بازنده واقعی می‌دانند. برخی دیگر به خاطر میل به پیروزی نه‌تنها تسلیم آن رویداد نمی‌شوند بلکه با تمام قوا در مقابل آن ایستاده و به حرکت خود ادامه می‌دهند. به عنوان مثال فرزندان یک والد سخت‌گیر ممکن است به خاطر روحیات متفاوت خود بازخوردهای متفاوتی را تجربه کنند؛ یا به راه افسردگی و گوشه‌گیری بروند و یا برعکس مقاوم شده و انتقادگری را پیش بگیرند. با این وجود شدت یک حادثه بر عکس‌العملی که از لحاظ روحی و روانی بر اشخاص می‌گذارد تاثیر مهمی دارد. اگر فکر می‌کنید یک حادثه شدید عمیقا بر احساسات و کنش‌های ذهنی و روحی شما تاثیر گذاشته است و حالت رضایتمندی از زندگی شما رخت بربسته است به شما پیشنهاد می‌شود حتما به یک روان‌درمانگر با تخصص مشکلات فردی مراجعه کنید. او می‌تواند پس از شناخت دلیل نارضایتی روحی شما، با استفاده از تکنیک‌های به‌روز دنیا هم امید را به شما برگردانده و هم شما را برای یک زندگی رضایتبخش و شاد آماده سازد.

 

چرا مرکز ما

اگر شما هم فکر می‌کنید دچار آسیب‌های از قبیل افسردگی، اضطراب، نارضایتی، وسواس، عصبانیت و … هستید و یا اینکه در زندگی خانوادگی خود دچار اختلافاتی شده‌اید که به روحیات خاص خودتان و یا همسرتان مرتبط است و اگر می‌خواهید کیفیت عالی زندگی خود را بازگردانید، حتما باید به فکر مراجعه به روان‌درمانگر باشید. مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناسی ندای زندگی با استفاده از روان‌درمانگران با تجربه و کاربلد و با استفاده از جدیدترین متودها می‌تواند در این راه یاری‌دهنده شما باشد.