مرکز خدمات جامع نامی سنتر

نامی سنتر

خانه مشاوره کودک

مشاوره کودک

مشاوره کودکان

کودکان مثل گلی هستند که تا قبل از شکوفایی باید بسیار به آنها رسیدگی کرد و آنها را از هرگونه آزار و اذیت مصون داشت. کودکی یک انسان ریشه تمامی ذهنیت‌ها و افکار اوست. اگر پدر و مادر بتوانند در کودکی، یک ذهن سالم و یک روان آرام برای کودک خود بسازند می‌توانند سلامت و سعادت کودک‌شان را در طول عمر او تضمین کنند. به دلیل وضعیت خاص، حساسیت‌ها و پیچیدگی‌های یک کودک، به والدین پیشنهاد می‌شود که بر روی رفتار او بسیار حساس بوده و برای ارتقای سلامت ذهن و روان او همواره با یک مشاور کاربلد حوزه کودکان در تماس باشند.

 

حساسیت‌های دوران کودکی

1- کودکی ریشه شخصیت بزرگسالی را می‌سازد و اگر یک مشکل روانی در کودکی درمان نشود ممکن است یک عمر گریبان آن شخص را بگیرد.

2- درمان معضلات ذهنی و شخصیتی در یک کودک به دلیل ریشه دار نبودن بسیار نتیجه‌بخش است. البته یک شرط بزرگ وجود دارد و آن اینکه از روش‌های مدرن و از درمانگرهای کاربلد در این حوزه استفاده شود.

3- کودکان بسیار بیشتر از بزرگسالان از محیط اطراف خود، همسایگان، دوستان و خویشاوندان تاثیر می‌پذیرند و همین عامل مسئولیت والدین را در تربیت آنها برجسته‌تر می‌کند.

4- اضطراب یکی از آسیب‌های روانی کودکان است. ترس از جامعه، مدرسه و حضور در گروه هم‌سالان یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های اضطراب است. یکی از اصلی‌ترین عوامل این آسیب، شخصیت مادر و طرز برخورد او با کودک است. اگر کودک شما با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند زودتر به مشاور کودک مراجعه فرمایید.

5- حتما شما هم با کودکانی مواجه شده‌اید که از ترس تنبیه و یا سرزنش و یا به دلیل از دست دادن یک خوراکی دوست داشتنی عادت کرده‌اند که دروغ بگویند. اثبات اعتماد و حمایت از کودکان حتی در صورتی که کار او مورد پذیرش شما نباشد، می‌تواند او را از ورطه دروغ به ساحت صداقت و اطمینان وارد کند.

6- اگر قرار است یک انسان شخصیتی مستقل، کارآمد و موفق داشته باشد باید از همان بدو کودکی یاد بگیرد که «می‌تواند». این حس اعتماد به نفس را هیچ کس نمی‌تواند در او نهادینه کند به جز پدر و مادر. یکی از روش‌های ایجاد حس اعتماد به نفس در کودکان، پاداشی است که آنها پس از انجام هر کار خوب و درستی انتظارش را می‌کشند. پس هیچ وقت کودکان خود را از دریافت پاداشت بهنگام ناامید نکنید اگر دوست دارید که او همواره اعتماد به نفس داشته و موفق باشد.

7- بازی دنیای یک کودک را تشکیل می‌دهد. بسیاری از صحبت‌ها و احساس‌های کودک از طریق بازی تبیین می‌شود و بالعکس اگر قرار است پیامی مهم به او منتقل شود بهترین راهکار این است که از طریق بازی و دیالوگ شخصیت‌های محبوب اسباب‌بازی‌های کودک این کار انجام شود. روان‌درمانگران کودک با ساخت بازی‌های خلاقانه و مبتکرانه و استفاده صحیح از آنها توانسته‌اند از یک طرف بسیاری از آسیب‌های این دوران را برطرف کرده و از طرف دیگر توفیق یافته‌اند معیارهای توانمندی و هوش کودکان را به نحو اعجاب‌آوری ارتقا دهند.

 

چرا روانشناسی کودک در مرکز ندای زندگی

این مجموعه با بهره‌مندی از کادری کاربلد و متخصص در حوزه کودک و با استفاده از اساتید نام‌آور در حوزه بازی‌درمانی توانسته‌ است رزومه‌ای قوی در این بخش از خودش به جای بگذارد. اگر کودک شما نیازمند یاری است، اگر فکر می‌کنید کودک‌تان از ظرفیت بالایی برای ارتقای ذهنی و هوشی بهره‌مند است، حتما با ما تماس بگیرید. متخصصان مرکز بهترین یاری‌دهنده کودکان شما هستند.